Mi a különbség a fejbeszélők között?
A fejbeszélőkről általában
- A hameco fejbeszélők munkaeszközök. Ez azt jelenti, hogy folyamatos, fokozott igénybevételre tervezték, továbbá meg kell feleljenek a vonatkozó munkavédelmi előírásoknak, jelen esetben a hallásvédelemnek. A hameco fejbeszélők tehát óvják a felhasználó hallását az esetlegesen előforduló kiugróan nagy hangerejű impulzusoktól.
- A hameco fejbeszélők zajszűrősök (kivéve a HS-1000 sorozatot). Ez azt jelenti, hogy az a személy, akivel beszélünk, nem, vagy csak kis mértékben hallja a minket körül vevő környezet zaját. Gondoljunk csak bele, egy home office munkába beszűrődő gyerekzsivaj, vagy egy zajos iroda milyen zavaró lehet. A zajszűrés tehát nem keverendő össze a fülhallgatók aktív zajszűrőjével, aminek az a célja, hogy mi ne halljuk a környezet zaját zenehallgatás közben.
- A fejbeszélők szabaddá teszik mindkét kezünket. Iszonyú kényelmetlen fülhöz szorított kagylóba beszélni és közben a számítógépen gépelni. Ez nem csak kényelmetlen, de nyaki és hátfájdalmakhoz is vezethet. A fejbeszélő használata tehát kényelmesebbé és egészségesebbé teszi munkánkat.
- A legtöbb fejbeszélő mono (egyfüles) és duo (kétfüles) kivitelben kapható. A mono verzió abban az esetben ajánlott, ha nem csak telefonál, hanem a munkatársaival is folytat beszélgetést. Ebben az esetben ugyanis nem kell folyamatosan fel-le venni a fejbeszélőt, hiszen az egyik füle szabad. Ha viszont önállóan dolgozik és munka közben pl Youtube-on zenét hallgat, egy duo bluetooth vagy USB fejbeszélő az ideális választás.
Most, hogy már látjuk, miben segíti a munkánkat a fejbeszélő, nézzük meg, miből és hogyan válasszuk ki a számunkra megfelelő modellt!
Vezetékes fejbeszélők
- A hameco fejbeszélők call centerbe tervezett eszközök, melyek természetesen irodában illetve home offiice-ban is használhatók. A call center fejbeszélők két részből állnak, magából a fejbeszélőből, amin egy gyorscsatlakozó (QD) található, valamint egy toldó kábelből, melynek egyik vége szintén QD, a másik vége pedig RJ9 vagy jack, esetleg USB.
Miért kell a QD csatlakozó?
- A vezetékes, de még a mobil telefonok bekötése is igen változó, ezért a telefon határozza meg, hogy milyen toldó kábel szükséges ahhoz, hogy a fejbeszélőt csatlakoztatni tudjuk. Ezért is van feltüntetve minden QD csatlakozós fejbeszélő mellett, hogy a megfelelő toldó kábel kiválasztásához kérje a szakembereink segítségét.
Konzekvencia: ha veszünk egy QD csatlakozós fejbeszélőt, az még önmagában nem fog működni, kell hozzá valamilyen kábel.
- Könnyebb a helyzetünk, ha mobilhoz választunk vezetékes modellt, mert ilyenből létezik 3.5mm jack csatlakozós (HS-1100-35.4), amihez nem kell toldó kábel.
USB csatlakozós fejbeszélők
- Az asztali telefonokat fokozatosan kiszorítják a softphone megoldások, így az USB csatlakozós fejbeszélők egyre nagyobb teret nyernek. A fejbeszélők vezetékén rendszerint megtalálható a kontroller, aminek alapvetően két verziója van. Az egyik a Skype for Business (MS Lync) kompatibilis változat. Ezen a kontrolleren mikrofon némító gomb, hangerő szabályzó gombok és hívásfogadó gomb található. A nem Skype for Business környezetben használt ilyen USB kontrolleres eszköz hívásfogadó gombjának nincs funkciója, így az "nem csinál semmit". Ha mégis szeretnénk működtetni ezt agombot, akkor egy UC manager programra van szükség. A másik elterjedt USB kontrolleren értelemszerűen nincs lehetőség a hívás felvételre. A HS-1000 modellen pedig egy még egyszerűbb kontrollert találunk, melyen csak hangerőtt szabályozni és mikrofont némítani.
Vezeték nélküli modellek
Bluetooth fejbeszélők
- Amennyiben a választás bluetooth fejbeszélőre esik, akkor nincsen szükség toldó kábelre, de a bluetooth fejbeszélő csak bluetooth adapterrel ellátott eszközökhöz csatlakoztatható, mint pl mobil telefonok, laptopok. PC esetében a csatlakoztatáshoz dual mode bluetooth adapterre van szükség. Vezetékes telefonok esetében csak abban az esetben van lehetőség bluetooth fejbeszélő csatlakoztatására, ha a telefonban van bluetooth adapter. Ez sajnos nagyon ritka.
DECT fejbeszélők
- A DECT fejbeszélők külön kábel nélkül csatlakoztathatók vezetékes telefonhoz, sőt egy opcionális USB adapter kábellel PC-hez, laptophoz is. Egyes telefonok "EHS" kompatibilisek. Ez azt jelenti, hogy egy opcionális EHS kábel segítségével (aminek a típusa szintén attól függ, milyen telefonhoz használjuk, a hameco több, mint 10 féle EHS kábelt forglamaz) a fejbeszélővel úgy lehet fogadni és befejezni a hívást, hogy ahhoz a telefon kagylóját nem kell felvenni és visszatenni. A DECT fejbeszélő hatósugara sokszorosa a bluetooth fejbeszélőnek, ezért raktárakban, üzlethelyiségekben, nagy légterű irodákban jobban megfelelnek a célnak, mint a bluetooth fejbeszélők.
Ha további kérdései vannak a fejbeszélőkkel kapcsolatban, készséggel válaszolunk!